
Zabiegi hybrydowe
Zabiegi hybrydowe wykorzystywane są najczęściej w kardiologii. Polegają one na łączeniu kilku różnych metod leczenia. To doskonała opcja w przypadku zaawansowanych schorzeń, które wymagają indywidualnego podejścia. Opisywana technika jest coraz częściej spotykana w nowoczesnych ośrodkach medycznych. Łączenie leczenia zachowawczego, inwazyjnego i kardiochirurgicznego w dzisiejszych czasach nie jest zaskakujące, jednak jeszcze kilka lat temu było to niemożliwe.
Wskazania do zabiegów hybrydowych
Zabiegi hybrydowe najczęściej wykorzystywane są podczas leczenia chorób układu krążenia. Bywa tak, że poprawa rokowania pacjenta wymaga podjęcia działań na kilku różnych płaszczyznach. Priorytetem jest poprawa ogólnego stanu zdrowia oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa rozwoju dolegliwości. Dotyczy to nie tylko chorób serca, ale również schorzeń w obrębie całego układu naczyniowego. Doskonałym przykładem są zabiegi elektrofizjologiczne, czy też wszczepienie elektrody do żyły serca.
Ryzyko pojawienia się powikłań
Nie istnieją zabiegi hybrydowe, które nie generowałyby możliwości pojawienia się powikłań. Należy zaznaczyć, że są one bardzo złożone oraz trudne w wykonaniu. Podczas jednego zabiegu wykorzystuje się kilka strategii leczniczych. Może uczestniczyć w nim m.in. kardiochirurg, anestezjolog, technik rentgenowski, perfuzjonista. Usługi medyczne świadczone przez wybitnych specjalistów nie są zarezerwowane wyłącznie dla wybranych. Dzięki nam możesz umówić się na konsultację ze znanym oraz cenionym ekspertem, który pomoże Ci w rozwiązaniu problemów zdrowotnych.